Rekrutacja w Przedszkolu Miejskim nr 15 ÔÇô informacje og├│lne

Proces rekrutacji rozpocznie si─Ö w po┼éowie marca. Odbywa─ç si─Ö b─Ödzie za pomoc─ů platformy internetowej.

• W momencie og┼éoszenia informacji o rekrutacji do Starachowickich przedszkoli i szk├│┼é podstawowych, podany b─Ödzie adres strony internetowej, na kt├│rej trzeba bedzie sie zalogowa─ç.
  • W pierwszym tygodniu rekrutacji, rodzice dzieci ju┼╝ ucz─Öszczaj─ůcych do przedszkola b─Öd─ů sk┼éada─ç : ÔÇ×Deklaracj─Ö woliÔÇŁ (o ch─Öci kontynuowania pobytu dziecka w przedszkolu).
  • Dzieci, kt├│re raz przesz┼éy proces rekrutacji, s─ů przedszkolakami danego przedszkola.
  • Je┼╝eli rodzic dziecka ucz─Öszczaj─ůcego do przedszkola, nie z┼éo┼╝y: Deklaracji Woli w okre┼Ťlonym (kr├│tkim) terminie , b─Ödzie podlega─ç rekrutacji tak, jak dziecko nowo zapisywane ( gdy┼╝ system zamyka poszczeg├│lne etapy w ┼Ťci┼Ťle okre┼Ťlonych terminach i nie ma mo┼╝liwo┼Ťci dopisania ÔÇ×Sp├│┼║nialskichÔÇŁ). W takiej sytuacji dziecko niekoniecznie musi by─ç przyporz─ůdkowane przez system do swojego przedszkola.
  • Rodzice dzieci kandydat├│w na przedszkolak├│w b─Öd─ů sk┼éada─ç: Wnioski i O┼Ťwiadczenia.

• Wnioski b─Ödzie mo┼╝na wype┼éni─ç elektronicznie lub w wersji papierowej;
    • Wersj─Ö elektroniczn─ů, po wype┼énieniu na platformie, nale┼╝y wydrukowa─ç, podpisa─ç i dostarczy─ç do przedszkola;
    • We wniosku b─Ödzie mo┼╝liwo┼Ť─ç wpisania trzech plac├│wek, do kt├│rych ewentualnie mog┼éoby ucz─Öszcza─ç dziecko. Wniosek trzeba z┼éo┼╝y─ç w przedszkolu, kt├│re zosta┼éo wpisane na pierwszym miejscu ( priorytet). Nie ma potrzeby sk┼éadania wniosku w kilku przedszkolach.
  • Po weryfikacji zostanie og┼éoszona lista przyj─Ötych , nieprzyj─Ötych do przedszkola lub przyj─Ötych do innego przedszkola.
  • Rodzice dzieci przyj─Ötych , zobowi─ůzani s─ů do ponownego zg┼éoszenia si─Ö do przedszkola (w okre┼Ťlonym terminie) celem podpisania umowy.
  • Kryteria przyj─Öcia dziecka do przedszkola okre┼Ťlaj─ů:

• Ustawa rekrutacyjna z dn. 18 grudnia 2013 (kryteria ustawowe)
    • Uchwa┼éa Rady Miejskiej w Starachowicach (kryteria gminne)
  • Konkretne terminy oraz listy przyj─Ötych zostan─ů podane w zak┼éadce: Og┼éoszenia.

Przeczytaj artykuł Adaptacja dziecka w przedszkolu.