Wizja Naszego przedszkola:

Przedszkole jest miejscem radosnej zabawy i bezpiecznego poznawania ┼Ťwiata. Zapewnia dzieciom wszechstronny rozw├│j, u┼éatwiaj─ůcy adaptacj─Ö szkoln─ů i osi─ůganie sukces├│w w doros┼éym ┼╝yciu, przy aktywnym wsp├│┼éudziale rodzic├│w.

zdj─Öcie

Nasze dzia┼éania zmierzaj─ů do osi─ůgni─Öcia celu, jakim jest wszechstronne przygotowanie dziecka do podj─Öcia nauki w szkole, poprzez realizacj─Ö zada┼ä zawartych w podstawie programowej.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddzia┼é├│w przedszkolnych w szko┼éach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego. Rozporz─ůdzenie Ministra Edukacji Narodowej z dn.24 lutego 2017r. (Dz. U. z 2017 poz. 356)

Wszystkie proponowane przez nas rodzaje zabaw i zaj─Ö─ç s─ů ze sob─ů integralnie powi─ůzane. Obejmuj─ů zabawy i zaj─Öcia rozwijaj─ůce j─Özyk, my┼Ťlenie, samodzielno┼Ť─ç, kreatywno┼Ť─ç, aktywno┼Ť─ç muzyczn─ů, plastyczn─ů, techniczn─ů, motoryczn─ů oraz zdrowotn─ů w kontaktach ze ┼Ťrodowiskiem przyrodniczo - spo┼éecznym.

Pracujemy w oparciu o programy:

• Kwa┼Ťniewska M., ┼╗aba-┼╗abi┼äska W.: Nasze przedszkole, Program edukacji przedszkolnej wspomagaj─ůcy rozw├│j aktywno┼Ťci dzieci, MAC Edukacja, Kielce 2009
  • Tokarska E., Kopa┼éa J.: Kalendarz przedszkolaka, Program wychowania przedszkolnego, PWN Warszawa 2012
  • E. Gruszczyk-Kolczyska: Dzieci─Öca matematyka;
  • M. Janiak, K. Witerska: Trampolina, Program Wychowania Przedszkolnego, PWN, Warszawa 2017;
  • Programy autorskie nauczycielek przedszkola;

Zaj─Öcia dla dzieci 6-letnich ÔÇô bezp┼éatne ÔÇôokresowe
(finansowane przez Gmin─Ö)

• Gimnastyka korekcyjna (2 razy w tygodniu);
  • ─ćwiczenia logopedyczne (raz w tygodniu);
  • J─Özyk angielski

Dzieci bior─ů udzia┼é w przygotowaniu i organizowaniu uroczysto┼Ťci, w ci─ůgu ca┼éego roku:

• Miko┼éajki
  • Jase┼éka