Aktualności

<< Poprzednia 1 2 3 4 ... 10 11 [ 12 ] 13  Nastepna >>

02.06.2014 22:16

Dzień Dziecka w Przedszkolu.

Nadszedł Dzień, w którym niepodzielnie panowała tylko radość i zabawa w przedszkolu. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej placówce odbyły się 30.05.2014r.

Już od rana, każdy przedszkolak nie mógł się doczekać nadchodzącej imprezy. Zaraz po śniadaniu nasi wychowankowie, ze względu na niepogodę, wyszli na salę gimnastyczną, bo tam czekała na nich wspaniała zabawa! Była muzyka, tańce, śpiewy, konkursy oraz inne atrakcje. Największą frajdę sprawiły dzieciom zabawy sportowe, do których dzielnie przystąpiły Odbyło się wiele trudnych i wymagających dużej wytrwałości konkurencji sportowych. Były skoki, rzuty do celu, bieg z piłeczkami, tor przeszkód itp. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping uczestników i nauczycielek. Zabawy na sali gimnastycznej  zakończyły się uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród wszystkim przedszkolakom.

Na koniec imprezy wszyscy udali się do swoich sal, żeby w końcu odpocząć, a także zjeść przygotowane przez panią kucharkę przepyszne słodkości.

Uśmiech i miła atmosfera udzielała się również wszystkim pracownikom przedszkola.

Nasze przedszkolaki w tym dniu miały tyle energii, że bawiły się przez cały dzień! Do domu zaś, wracały pełne uśmiechów i wrażeń.

27.05.2014 16:33

26.05.14 - Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

„Witajcie nam goście, witajcie nam mili.
Bardzo się cieszymy, żeście tu przybyli.
Dzisiaj obchodzimy Dzień Mamy i Taty.
Będą pocałunki, życzenia i kwiaty”.

26 maja to szczególny dzień w roku – Święto Mamy. Niespełna miesiąc później – 23 czerwca - przypada Dzień Taty.  Z tej to okazji przedszkolaki  zaprosiły do przedszkola na uroczystość swoich rodziców, podczas której każda z grup zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.

Po występie były życzenia, całusy, prezenty, słodki poczęstunek oraz wiele uśmiechów i radości.

26.05.2014 21:13

Starszaki w Muzeum Przyrody i Techniki

Dzieci z grupy II, III i IV, z inicjatywy lokalnej, na terenie Muzeum Przyrody i Techniki, uczestniczyły w zabawach pod hasłem "jak zostać małym turystą i plastykiem".

Dnia 20. 05.14 – grupa III i IV:

Zabawa: Skąd się wzięły dinozaury.

Zabawa: Drzewa

Atrakcją było wykonanie z gipsu „odlewów” własnych rąk. Prezentami tego dnia dla dzieci były: Jajka  - dinozaury (do „wykluwania się” i obserwacji w wodzie).

Dnia 21.05.14 – grupa II i III:

Warsztaty ceramiczne: Nie święci garnki lepią.

Cztery pory roku w przyrodzie.

Dzieci w tym dniu samodzielnie lepiły garnki z masy ceramicznej. Prezentami tego dnia były zestawy: Mały artysta.

Na zakończenie organizatorzy wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Projekt finansowany ze środków Powiatu Starachowickiego,  przy wkładzie własnym osobowym i finansowym Rady Rodziców PM nr15; realizowany przy współpracy Muzeum Przyrody i Techniki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji projektu.

26.05.2014 21:02

Warsztaty dla dzieci "O wodzie".

W dniu 17.05. 2014 r. w naszym przedszkolu odbyły się "Warsztaty o wodzie" w ramach projektu "Kajakowy Patrol św. Franciszka II Edycja" . Warsztaty przeprowadziły pani Angelika Żurawska i pani Maria Kudelska z Koła Naukowego Studentów Ochrony Środowiska Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Były one adresowane do przedszkolaków oraz uczniów Szkół Podstawowych, w miejscowościach usytuowanych w pobliżu rzek. Celem projektu było rozbudzenie motywacji w dzieciach lokalnych placówek edukacyjnych, do ochrony i właściwego gospodarowania zasobami wody w środowisku naturalnym.

Dzieci, które brały udział biorący udział w 3- godzinnym spotkaniu zapoznały się z podstawowymi pojęciami o Wodzie, oraz w części praktycznej zajęć mogły przebadać właściwości fizyczne i chemiczne badanej wody pobranej z rzeki.

Informacje dotyczące powyższego projektu można znaleźć na stronie www.kajakowypatrol.pl 

Bardzo dziękujemy za uwzględnienie w projekcie naszych przedszkolaków.

05.05.2014 20:12

Bajkowa Chatka Puchatka

         W dniu 23 kwietnia, w Spółdzielczym Domu Kultury SSM w Starachowicach, odbył się XII Konkurs na Bajkową Chatkę Puchatka.

W tym roku szkolnym w konkursie wzięły udział dzieci 5 letnie z grupy IV - Misie. Młodzi aktorzy przedstawili inscenizację pt. „O niegrzecznej żabce” według Beaty Jadah. Pełni emocji wcielili się w swoje role. Pani Agatka Kominek i pani Ania Marczak przez cały czas wspierały swoich artystów. Występ nagrodzony był gromkimi brawami.

Nasi mali aktorzy za udział w konkursie otrzymali wyróżnienia, dyplomy oraz upominki.

Była to wspaniała zabawa w teatr.

18.04.2014 22:56

Wielkanocne życzenia

Z okazji Świąt Wielkanocnych dla wszystkich Rodziców i ich Rodzin oraz Przyjaciół naszego Przedszkola:

                    Dobrych myśli, radosnego uśmiechu, pogodnego nieba.

                    Szczęścia, co radość daje.

                    Miłości, co pokój niesie.

                    Zdrowia, co wytrwałość rodzi.

                    Wiary, co nadzieję prowadzi,

                    oraz budzącej się do życia Wiosny we wszystkich Was

                                                   życzą

                    Dzieci, Dyrektor oraz Pracownicy Przedszkola

24.03.2014 22:02

Dzień otwarty w przedszkolu

           24 marca do przedszkola przybyli Rodzice i Babcie ze swoimi pociechami. Pierwsze spotkanie z przedszkolem rozpoczęło się od powitania gości przez Panią Dyrektor, Wandę Niedorozow oraz  zaprezentowaniem się każdej grupy piosenką, wierszem lub tańcem. Po prezentacji poszczególnych grup, odbyły się wspólne pląsy i tańce.

 Następnie dzieci w towarzystwie  najbliższej im osoby oraz Pani Dyrektor miały możliwość zobaczenia, jak wygląda ich przedszkole: sala, szatnia, łazienka, zabawki, zapoznania się z nauczycielami.

W najmłodszej grupie, wraz ze swoimi rówieśnikami, mogły oddać się wspólnej zabawie w kącikach zainteresowań. Mogły też  wykazać się inwencją twórczą poprzez piękne malowidła kredką.

Rodzice, obserwując swoje dzieci, zadawali nauczycielom pytania związane z okresem adaptacyjnym w przedszkolu, na które uzyskiwali dokładne informacje. Ponadto mieli możliwość zaobserwowania, iż nasze przedszkole jest miejscem, które w najlepszy sposób pełni swoją funkcję opiekuńczą i wychowawczą, a także w pełni wspiera rozwój małego dziecka.

17.03.2014 19:16

Festyn ekologiczny

       17 marca w naszym przedszkolu odbył się festyn ekologiczny pod hasłem "Zwierzęta leśne".

W różnych zadaniach i konkursach dzieci wykazywały się wiedzą na temat zwyczajów i warunków życia zwierząt leśnych. Ponadto, popisywały się również wokalnie i tanecznie w przedstawianych przez siebie piosenkach tematycznie związanych z uroczystością. Dzieci z każdej grupy wykonały także piękne plakaty-na temat „Zwierzęta w lesie”. Wszystkie były bardzo ładne i pomysłowe.

Nad wszystkim czuwała pani leśnik z Nadleśnictwa w Starachowicach oraz nauczycielki z grupy IV: pani Agatka oraz pani Ania, które zorganizowały ten festyn.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał upominek oraz słodki poczęstunek, który ufundowała pani Dyrektor Wanda Niedorozow oraz Nadleśnictwo Starachowice.

Radości było co niemiara. Uśmiechnięte i wesołe dzieci wróciły do swoich sal.

17.03.2014 18:54

Gość w przedszkolu

          Do Przedszkola Miejskiego nr 15 w Starachowicach zawitał pan Adam Cieślik, słuchacz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Pan Adam z wielkim zapałem podzielił się z przedszkolakami swoim talentem. A talent to niebywały… Artysta wyczarował dzieciom postacie z bajki: Jake i piraci z Nibylandii, malując je na ścianie grupy II.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały wyczarowywany świat bajki. A pan Adam chętnie opowiadał i pokazywał jak to robić.

Powstał piękny obraz, a każde dziecko chciało być takim czarodziejem jak pan Adam.

Dziękujemy panie Adamie.

27.02.2014 20:27

21.01.2014r. Dzień Babci i Dziadka - Przedszkolne świętowanie

       Jak co roku w naszym przedszkolu z okazji Dnia Babci i Dziadka wielkie świętowanie. Specjalnie dla Nich dzieci przygotowały przedstawienia z wierszami, piosenkami i tańcami.

Zacnych gości przywitała pani dyrektor życząc wszystkim dużo lat w zdrowiu, pogody ducha i miłego oglądania swoich pociech. Podziękowała też nauczycielkom i dzieciom za ogromny wkład pracy i serce jakie włożyły, aby godnie przyjąć swoich gości.

Przedszkolaki obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi laurkami i upominkami.

W każdej grupie rodzice przygotowali słodki poczęstunek, tak więc uroczystości przebiegały w miłej i rodzinnej atmosferze, a goście dziękowali za tak gorące przyjęcie i piękne występy. Nagrodzili małych artystów gromkimi brawami. Niejednemu z nich łezka w oku zakręciła się ze wzruszenia.

Na koniec dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków do wspólnych tańców i pląsów.

<< Poprzednia 1 2 3 4 ... 10 11 [ 12 ] 13  Nastepna >>

Made by www.KingStone.com.pl

Copyright © Przedszkole Miejskie nr 15 w Starachowicach