Aktualności

[ 1 ] 2 3 4 ... 29 30 31 32  Nastepna >>

27.12.2022 11:09

,,WSPÓLNE KOLĘDOWANIE"

W środę 21 grudnia 2022 roku w naszym przedszkolu odbyło się ,,Wspólne kolędowanie" wprowadzające wszystkich w nastrój Bożego Narodzenia. Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki, a na koniec wszyscy razem zaśpiewali pastorałkę pt.:,,Mała choinka". Życzenia świąteczne i noworoczne dla przedszkolaków i pracowników złożyła Pani dyrektor. 

,,Wspólne kolędowanie" to integracja społeczności przedszkolnej, a takaże pielęgnowanie pięknej, polskiej tradycji.

12.12.2022 19:05

Wycieczka ,,Wiewiórek" i ,,Myszek" do Bałtowa

8 grudnia grupa ,,Wiewiórek" i ,,Myszek" odwiedziła wioskę Świętego Mikołaja w Bałtowie. Dzieci obejrzały film w Zimowym Kinie, odwiedziły Bajkową Krainę Lodu oraz podziwiały zwierzęta w mini Zoo.Podczas warsztatów kreatywnych dowiedziały się skąd pochodzą różne przyprawy, a następnie każdy ozdobił swojego piernika. Na koniec wycieczki dzieciaki uczestniczyły  w spotkaniu ze Świętym Mikołajem, który obdarował je słodkościami. To był bardzo miły dzień.

 
12.12.2022 19:05

MIKOŁAJKI 2022

6 grudzień to dzień bardzo wyczekiwany przez wszystkie dzieci w przedszkolu. Tak też było w tym roku. Dokładnie o godzinie 9.30 w naszym przedszkolu zjawił się Gość - św. Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze, a także tańcząc. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego. Mikołaju, czekamy na CIEBIE w przyszłym roku :)😊

12.12.2022 19:04

Andrzejki w grupie ,,Liski"

W grupie ,,Liski” 28 i 30 listopada zapanowała magiczna atmosfera. Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa się je za wesołą zabawę. Tak właśnie wyglądały Andrzejki w naszym przedszkolu. To była świetna zabawa i bardzo ciekawy dzień dla dzieciaków, przepełniony radością i wróżbami, w których mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże! Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy, tańców i śpiewu.

29.11.2022 20:14

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA!!!

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
O święcie tej postaci nie zapomniały  dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare,żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach, brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach i  wykonywały prace plastyczne.
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

23.11.2022 08:36

Grupa III ,,Wiewiórki" z wizytą w Muzeum Przyrody i Techniki

Grupa III ,,Wiewiórki" wraz z wychowawczynią uczestniczyła w warsztatach ceramicznych pt.,,Nie święci garnki lepią" w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Dzieciaki podczas warsztatów stworzyły własne wyroby ceramiczne i nauczyły się jak przygotować glinę i jak nadać jej pożądane kształty i formy. Efekt końcowy był niezwykły a ich prace możemy podziwiać w przedszkolu.

13.11.2022 20:32

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały  „Mazurek Dąbrowskiego” - hymn Polski Każda z grup podczas swojego występu recytowała wiersze patriotyczne i śpiewała piosenki. Nie zabrakło także tańca i zabawy. 

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. 

13.11.2022 20:31

ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA SPORTOWA

Dnia 09.11.22r. grupa IV ,,Myszki" wzięła udział w II Świetokrzyskiej Olimpiadzie Sportowej. To był wyjątkowy dzień, pełen sportowych emocji i świetnej zabawy.

13.11.2022 20:16

ŚWIĘTO DYNI

  • „Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam!” 

Słowami tej właśnie rymowanki rozpoczęło się wielkie „Święto Dyni” w naszym przedszkolu. Każdy z przedszkolaków tego dnia ubrany był na pomarańczowo. Wśród atrakcji jakie czekały tego dnia na dzieci były konkurencje sportowe min.: turlanie dyni, slalom z dynią, gra w kręgle, gdzie kulą była dynia, czy malowanie swojej dyni, gdzie dynią był balon w kolorze pomarańczowym. Ponadto przedszkolaki dokładnie „badały” dynię, jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywały również kilka dyń pod względem koloru, kształtu i ciężaru. Zabawie nie było końca a każda buzia była zadowolona i uśmiechnięta. 

 

24.10.2022 10:12

DZIEŃ KUNDELKA

W ramach Dnia Kundelka obchodzonego 25 października nasza placówka organizuje zbiórkę darów na rzecz Schroniska w Rudniku. Potrzebujemy:
- karmy mokrej i suchej zakupionej WYŁĄCZNIE w sklepie zoologicznym (karmy zakupione w supermarketach powodują różnego rodzaju dolegliwości pokarmowe u podopiecznych schroniska)
- koce
- smycze
- obroże
- szelki.
Akcja trwa od 24 października do 28 października włącznie. Zachęcamy do aktywnego udziału 😊

[ 1 ] 2 3 4 ... 29 30 31 32  Nastepna >>

Made by www.KingStone.com.pl

Copyright © Przedszkole Miejskie nr 15 w Starachowicach